Światopogląd HANIA:


JAKA  JEST  ELA ?

 

Niech się nie da zwieść ten, kto przeczytał niezwykle krótką notkę o Eli Stenzel przez nią sporządzoną,

 i już sądzi, że jest małomówna,  w takim   stopniu jak zwięzła w słowach o sobie. Nic bardziej mylącego ! Ela mówi z prędkością serii z kałasznikowa, dużo, głos jej ma bardzo miłe brzmienie, czego nie da się sprawdzić na www., daję moje słowo.

Prezentacje
Zdzisia
Gabryś Figurant
Miłosć :)
Groch z kapustą
Nasze losy powstańcze
Moje artykuły i teksty
Moje audycje

Te 35 lat życia w orkiestrze powoduje, że często sypie opowieściami z tras koncertowych  i z  pracy w „kanale” – orkiestrowym kanale, oczywiście, gdzie grała na altówce. Odsyłam do Eli jako skarbnicy dowcipów o  altowiolistach, jest ich wiele, tak jak o policjantach czy teściowych. Kiedy opowiada te dowcipy i inne historie, pięknie się śmieje i ja śmieję się z nią. To niezwykle radosna kobieta, energiczna i budząca do życia i działania nawet takich niskociśnieniowców jak ja. Mówi, że najbardziej kocha zwierzęta, bardziej od ludzi. Tę Elę można poznać poprzez prezentację o kotce Kacperku i jego psiej matce zastępczej, Dinie. To się mogło wydarzyć tylko pod Eli dachem, która uwielbia koty i ma ich kilkanaście ! To tylko Ela mogła tak pięknie o tym opowiedzieć. My się też poznałyśmy  przez  koty. Niezwykle Ważną Osobą był dla Eli jej mąż Janusz, który kochał Elę i całą jej menażerię. Ela i Pan Janusz bardzo mi pomogli , Ela w co wierzę, jest moim Aniołem, których mam kilka, a ona jest Aniołem od św. Franciszka choć gdy jej jakiś kot zaginie, wzywa na pomoc Ojca Pio. Ostatnią wielką pasją Eli jest poznawanie bezmiaru Internetu , korzystanie z jego dobrodziejstw. A ta strona to ukoronowanie dwuletnich  nauk pod kierunkiem Pana Marka, z którym zgłębia niestrudzenie arkana spożytkowywania Internetu.. Ela jest do tego bardzo biało-czerwona, wyraźnie pokazuje swoje poglądy, niejednokrotnie wspomina wojenną historię swego Ojca, który zginął w Powstaniu Warszawskim  i opozycyjną działalność męża Janusza, współzałożyciela radia „Solidarność”. Biada temu, kto będzie się z nią gdziekolwiek umawiał – bardzo się spóźnia, choć może  ja nie powinnam robić z tego draki, bo jesteśmy pod tym względem ex aequo.

..... .... .... .... Chciałabym być Twoim kotem. Myślę, że spotkałby mnie najlepszy los na świecie. A i mogłabym wtedy powiedzieć Ci, dlaczego niektóre wychodzą i nie wracają. Byłabym takim kocim TW, za większą porcję suchego :-))) A gdybym przybierała ludzką postać, prosiłabym o La Crimerię limonkowo-cytrynową. ..... .... .... ....